15 Mayıs 2009

Bacak Kadar Boyu Olan Çocukla KonuştukGEZELİM SÜRTELİM EKİBİMİZ, BACAK KADAR BOYU VAR TÜRLÜ TÜRLÜ HUYU VAR DEYİMİNE İLHAM VEREN ÇOCUĞU BULDU VE KONUŞTURDU.

Başta konuşmaya yanaşmadı ama bi gofrete bülbül gibi öttü velet. İşte o röportaj:

-Merhaba ufaklık, adını öğrenebilir miyim?
-Balele balele söylemem.
-Ama gofret vericem bak.
-Neaa? Goflet mi? Adım Hasan, Kamil'in oğluyum. Manisa'da doğdum, 5 yaşındayım ama arkadaşlarım 4 gösterdiğimi söyler sağolsunlar. Boyum 85 cm, kilom 32. Boş zamanlarımda evcilik oynarım, bu ne diye sorarım, reklamları izlerim.
-Bacak kadar boyu olmak deyimine ilham verdiğin doğru mu peki?
-Evet. Hatta yer elması, yerden bitme, nohut ağacı, fındık kafa gibi sözlere de ilham kaynağı oldum. Bi de annem sık sık "Çekil len ayak altından iş yapıyorum" der ama henüz deyimleşmedi. Bacak kadar boyum olmasından daha çok babam dem vurur. Ona kültablası ve kumanda getiririm, bakkaldan sigara alırım.
-Gerçekten de baktık hakkatten bacak kadar boyun var lan eşşek sıpası. Biraz ye de büyü. Gofretle şununla bununla olmaz bu iş. Peki arkadaşlarınla aran nasıl? Kız arkadaşın var mı?
-Bi tane vardı ayrıldık. Bizim eve her geldiğinde benimle evleneceğini söylerdi, yanağımdan makas alır öpücükler kondururdu. Ama sonra gitti başkasıyla evlendi vefasız. 24 yaşındaydı.
-Peki sen ne yaptın, üzüldün mü?
-Ona son sözümü söylemek için ailemle beraber düğünlerine gittim. Tam cesaretimi toplamıştım ki masaya pastayla gazoz geldi. O an her şeyi unuttum şerefsizim. Hiç gazoz bırakılır da gidilir mi be? Gelinceye kadar başkası içer. Neyse gazozu da fazla kaçırınca sızmışım, kucaklayıp eve getirmişler. Ben de boşverdim sonra.
-Hadi len bacak kadar boyunla... Kim evlenecek senle ibiş, sana ceket giydirsek eteklerine dolanır düşersin be.
-Valla bacım ne diyeyim sen de haklısın. Bana zaten felek vurmuş, daha kapının mandalına ulaşamıyorum. Çilemse çekerim.
-Peki son olarak söylemek istediklerin nedir?
-Daha goflet var mı? Deminki çok güzeldi tadı damağımda kaldı valla.

7 yorum:

 1. Allahım tipe bak yaaaaa
  çok tatlı, benim de mahallede İbo var çikolatayla sevebiliyorum ancak:)

  YanıtlaSil
 2. uykusuz'daki fırat'a benzettim ben de.

  YanıtlaSil
 3. gece vakti gulerken sandalyeden du$up omzumu cikardim. Hastane faturamla beraber hesap numarami da gonderiyorum, oraya yatirsin artik ne kadarsa...

  YanıtlaSil
 4. ay başında bi yerden para bekliyorum, o zaman veririm.

  YanıtlaSil
 5. En çok da ters giydiği pembe ayakkabı/terliğe tabii bir de kendinden ölesiye emin duruşuna bayıldım.
  Tanıştırsana benii

  YanıtlaSil
 6. valla tesadüfen karşılaştık kendisiyle. fotoğraf çekiyodum birden yanıma geldi, beni de çek dedi. sonra da annesi babasıyla gitti. daha göreceğimi pek sanmıyorum malesef.

  YanıtlaSil